p – AKCE koncerty

12. 2.–4. 5., pracovní dny,
8:00–18:00
Foyer, vstup zdarma

BAREVNÝ SVĚT ŽENY
Výstava reprodukcí obrazů / terapeutických a inspiračních karet Martiny Semrádové
Vernisáž: středa 12. 2. v 17 hodin

semweradova (3)
16. 2. (neděle), 14:00
50 Kč

PLECHAŘINKA
Tradiční taneční odpoledne s dechovým orchestrem

plecharinka_foto1 (2)
19. 2. (středa), 19:00
299/399/499 Kč

POSEDLÍ DAKAREM 2020
Zažijte Dakar 2020 s Martinem Macíkem a Janem Brabcem z týmu Big Shock Racing.

dakar1 (2)

Neuvěřitelné příhody, nezveřejněné on-boardy z kritických míst, informace ze zákulisí. Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, svérázný humor a záběry, ze kterých mrazí. Bezprostředně po návratu českých jezdců z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě.
Loni beznadějně vyprodaná live show v podání dakarských závodníků Martina Macíka a Jana Brabce se vrací. Šance osobně se potkat s Matesem a Brabčákem, pilotem kamionu a motocyklovým jezdcem z týmu Big Shock Racing bezprostředně po jejich návratu ze Saudské Arábie.
Dostanou vás nezveřejněné informace ze zákulisí, neuvěřitelné historky i on-boardy promítané na velkoplošná plátna. Čeká na vás interaktivní smršť nadupaná extrémními zážitky, chlapskou hravostí i svéráznými vtípky z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. Příběh kluků, kteří zažili opravdové dobrodružství a pokusili se uspět mezi nejlepšími. Připravte se na silnou atmosféru osobního setkání, kdy je přirozené zeptat se na cokoliv, podat si ruku a říci si vše důležité.

Předprodej vstupenek: v síti Tickeportal

Pořádá KM Racing.

25. 2. (úterý), 20:00
250/300/150 Kč

MALINA BROTHERS: 10 LET NA SCÉNĚ
Skupina v roce 2020 oslaví deset let existence a v rámci turné představí i nové DVD.

MB_promo foto_2020_web

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Vydali tři řadová CD a na jaře 2019 natočili DVD s hosty Charliem Mc Coyem a Kateřinou García.

Předprodej: 250 Kč, v den konání akce 300 Kč, studenti a ZTP: 150 Kč.
Vstupenky jsou aktuálně v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce

26. 2. (středa)
9
:00 a 10:30
Kino Junior
50 Kč

DIVADLO PUK: PTAČÍ POHÁDKA
O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat? To vše se dozvíte v pohádce Karla Čapka, která nebyla dosud nikdy inscenovaná. Představení je určeno dětem ve věku 4–9 let.

ptaci_pohadka

Pohádka ptačí je z proslulého souboru Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek z roku 1932. Karel Čapek je bezesporu jedna z našich nejvýznamnějších osobností a to nejen v oboru literatury. Právě dnes nám chybí takové osobnosti, které se vymezují vůči všem „ismům“, vyzdvihují krásu lidského ducha a zároveň si umí dělat z člověka takovou tu krásnou legraci. Ve svých pohádkách Čapek rád fabuluje; jak a proč něco vzniklo a jeho „vysvětlení“ jsou prodchnutá. nezaměnitelným jemným humorem.

Délka představení: cca 50 minut
Hrají: Magdalena Bartoňová a Adam Bartoň.

Vstupenky budou v prodeji pouze na místě akce.

BŘEZEN

3.–26. 3. / pracovní dny, 8:00–8:00
horní foyer
zdarma

ZAOSTŘENO NA JIZERKY
Výstava nejlepších snímků fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky návštěvníky zavede na známá i netradiční místa Jizerských hor.
Připraven je pro Vás i malý vědomostní kvíz o zajímavé ceny.
Z třinácti oceněných vystavených snímků sestavila Nadace benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020.
Pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

04-2019-153-Tomas_Kupec-Jarni_inverze
6.–7. 3.
pátek 10:00–18:00
sobota 9:00–13:00

areál Eurocentra, vstup zdarma

EUROREGION TOUR 2020
20. ročník jediného severočeského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu
Součástí veletrhu je Výstava regionálních produktů.
Pořádají statutární města Jablonec n. N. a Liberec, Liberecký kraj, Okresní hospodářská komora v Jablonci n. N. a Eurocentrum.
Více zde

tour2
14. 3. (sobota), 20:00
490 Kč

MIRAI TOUR 2020
Jarní turné představí novou desku stoupající hvězdy české hudební scény.
Pořádá Universal Music Czech Republic.

MIRAI-Tour2020-bez-terminu-Profil-image-1400x1400

Jarní turné skupiny navazuje na podzimní sérii koncertů, která byla již měsíc před zahájením vyprodaná. Mirai svoji novou desku během března představí naživo v devíti městech. 

„Vůbec poprvé v historii Mirai jsme připravili unikátní time kódem řízenou scénu, za kterou stojí Matyáš Vorda a Tomáš Karban, jedni z nejlepších stagedesignerů u nás. Je to opravdu audiovizuální zážitek a do detailu propracovaná show, která je do poslední vteřiny naprogramovaná. Pro nás je takové turné neuvěřitelným zážitkem… Je to nepopsatelná energie,“ zaznělo od Mirai.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Tickeportal.

15. 3. (neděle), 14:00
50 Kč

BROĎANKA
Tradiční taneční odpoledne s dechovým orchestrem

Brodanka 2012 (2)
16. 3. (pondělí), 19:00
369/420 Kč

FRANTIŠEK RINGO ČECH: DÍVČÍ VÁLKA
Úspěšná komedie Čechova prozatímně osvobozeného divadla
Pořádá Pragokoncert.

divci_valka2 (2)

Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Jeho atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.
Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen,
kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice.
O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.

Hrají: Uršula Kluková, F.R.Čech, Felix Slováček ml., Roman Skamene, Petr Jablonský, Milan David ,Petr Martinák, Evžen Hájek, Zuska Velichová, Lucie Chlumská,
Martha Olšrová a další.

Předprodej: 369 Kč, v den konání akce 420 Kč
Vstupenky jsou aktuálně v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. 

19. 3. (čtvrtek), 19:00
160/80 Kč

VÁCLAV A LENKA ŠPILLAROVI: VIETNAM
Cestopisná přednáška o zemi čaje, rýžových polí, vysokých hor a lidnatých měst

_DSC0868-zm

Pojeďte s námi do daleké, voňavé Asie. Do domoviny lidí, které jsme zvyklí vídat i tady u nás, ale o jejichž domovině máme jen mlhavé představy. Vystartujeme z pulzujícího velkoměsta Hanoje, pohybovat se budeme jak krajinou rýžových polí, tak i malebných čajových plantaží až do nejvyšších vietnamských hor, kde leží vyhlášené horské středisko Sa Pa. Potkávat se budeme se spoustou příslušníků domorodých kmenů v barevně zářících krojích. Na samém severu u čínské hranice zavítáme k nádherným vodopádům Ban Gioc. Směrem na jih opět navštívíme krásné vietnamské hory s vesnicemi vietnamských etnik a také s největšími jeskyněmi světa – Phong Nha. Nechte se překvapit, zda se nám podaří nalézt i některé staré památky z doby Chamské říše nebo dříve tradiční, dnes však zanikající vysoké společenské domy zvané Nha Rongy a velmi dlouhé domy kmene Ede, v nichž žila pohromadě až stovka lidí. Co nemineme zcela určitě, je však císařský palác ve městě Hue, barevné až pitoreskní uličky kdysi důležitého obchodního přístavu Hoi An, plovoucí trhy na ramenech řeky Mekong, manufaktury na výrobu cihel a mnoho dalších úžasných míst na trase až do Ho Chi Minova Města…
Plné vstupné: 160 Kč, studenti a ZTP: 80 Kč
Vstupenky budou  v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. 

Pořádá Pragokoncert .

22. 3. (neděle)
15:0
0
220 Kč

ZDENĚK POLÁCH & MATÝSEK
Břichomluvec Zdeněk Polách jeho celebrita Matýsek v pořadu pro děti i dospělé
Pořádá agentura RedHead Kids s.r.o.

polach1 (2)

Zdeněk Polách je jediný břichomluvec v České republice. Vystupuje s několika postavami, ale největší celebritou je Matýsek. Díky účasti v soutěži „Československo má talent“ si získal se svým Matýskem obrovskou popularitu mezi dětským i dospělým publikem.

25. 3. (středa)
8
:45 a 10:30
Kino Junior
50 Kč

MARTIN ŽÁK: KDYŽ OSADNÍK ZPÍVÁ
Zábavné putování po stopách tradičního lidového zpívání a muzicírování, cestou ke kořenům dnešní country písničky a konec konců i celé populární hudby
Pořad je určen dětem od 3 do 7 let.

fskoly18a
Písně, příběhy a starobylé melodie byly nepostradatelnými společníky prvních osadníků, kteří se v prošlých staletích začali usazovat v údolích a na svazích Appalačských hor. Odtud pak pokračovalo osídlování Ameriky dál na západ. Martinův pořad Když osadník zpívá vás zavede právě mezi ty odvážné muže a ženy, kteří se ve vzácných chvílích „po práci“ dokázali sami postarat o svoji vlastní zábavu. Nic jiného jim ostatně nezbývalo.
Každý prostor vystoupení se během krátké chvíle promění v útulný horalský srub nebo odlehlou venkovskou stodolu z dávno zapomenutých časů, ve které právě začíná osadnická zábava. Krajem se rozezní banjo, autoharfa, horalský dulcimer, kytara, harmonika. A navíc svérázné nástroje jako je brumle, luk, valcha, kosti, lžíce, mrštnej janek, whimmy diddle, papírový pytlík. Děti jsou do pořadu maximálně zapojeny: zpěvem, hrou na rytmické hudební nástroje, tancem,…
Vstupenky budou v prodeji pouze na místě akce.
27. 3. (pátek), 20:00
350/400/200 Kč

MONKEY BUSINESS: 20 LET
Koncert v rámci turné ke kulatému výročí pop-funkové skupiny

Monkey-Business-Veronika-Jambrichova-20-

Monkey Business vyráží na výroční dvacetiletou šňůru, která bude oslavou jednoho z nejlepších životních stavů člověka, a to je, když má našinec bytelnou kapelu, navíc plnou kamarádů, spoustu skvělých fanoušků, ten stav trvá už dlouhých dvacet let a zdá se ,že to ještě hodnou chvíli potrvá. Na koncertech zazní písně z různých období, některé v lehce modifikovaných aranžích.

Předprodej 350 Kč, v den konání akce 400 Kč, ZTP (pouze v pokladně Eurocentra): 200 Kč
Vstupenky budou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.

DUBEN

2. 4. (čtvrtek), 17:00
100 Kč

JARNÍ ZPÍVÁNÍ S IUVENTUS, GAUDE!
Účinkují Pueri, gaudete!, Liberi, gaudete!, Domni, gaudete!, Amici, gaudete! a Iuventus, gaude!

iuventus2

Sbormistři: Tomáš Pospíšil, Blanka Šubrtová, Anežka Šebová, klavírní doprovod: Jana Lišková Kvochová a Karolína Svozilová, hlasová poradkyně Alena Tichá.

Pořádá ZUŠ Jablonec n. N. a SRPDŠ při ZUŠ za finanční podpory statutárního města Jablonce n. N.

Předprodej vstupenek v pokladně Eurocentra od 11. 2.

3. 4. (pátek), 20:00
390/415/300/320 Kč

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC…
Koncert pořádá SUNDISK s.r.o.
Více zde

misik_web
4. 4. (sobota), 20:00
395/480/240 Kč

ARAKAIN
Turné metalové kapely s její poslední řadovou deskou Jekyll & Hyde

arakain_2019_01

Metalová kapela Arakain vyrazí na tour se svojí poslední řadovou deskou Jekyll & Hyde, která se zároveň brzy po svém vydání stala zlatou a stále se těší pozitivním reakcím posluchačů i hudební kritiky. Fanoušci si během turné užijí jak skladby z nové desky, tak i léty ověřené tradiční hity Arakainu, stejně jako songy, které se delší dobu nehrály.
V roli hostů se představí Jerem´I a Walkmanz.

„Turné je regulérním pokračováním toho podzimního, takže playlist zůstane prakticky stejný. Přece jen je to reklamní turné k propagaci novinky, takže největší obsah playlistu bude věnován desce. V minulosti bylo pouze album Apage Satanas zastoupeno tolika skladbami v koncertním playlistu, jako je to v případě současné novinky. Myslím, že to dává obrázek toho, jak k desce přistupujeme. Máme radost, že se opravdu povedla,“ uvedl za kapelu Jiří Urban a směrem k fandům dodává: “Fanoušek zůstává všude stejný a o toho nám jde. Vždycky jsme dělali muziku pro vlastní potěšení a podle svého nejlepšího vědomí., ale musí se líbit lidem, to je jasné.”

Cena vstupenek: předprodej: 395 Kč, v den akce: 480 Kč, ZTP (pouze v pokladně Eurocentra): 240 Kč
Vstupenky jsou v předprodeji k dispozici v pokladně a v on-line předprodeji Eurocentra, v síti Ticketstream a v e-shopu skupiny Arakain.

5. 4. (neděle), 15:00
169/189/195 Kč

KOUZELNÁ ŠKOLKA – MICHAL NA HRANÍ
Zábavné divadelní představení pro děti s Michalem z televizní Kouzelné školky
Pořádá FunTasiCo.

FB Na hraní

O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty? Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými nejen ze samolepicí pásky. Aby si Michal mohl s dětmi hrát, ještě než vyrazí na hřiště musí se převléknout do tepláků a trička, ani to u Michala ale není jen tak! Když to všechno s pomocí dětí zvládne, začne hraní, vrtění a řádění!
Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených a pravidelných diváků.
Michal a jeho vystoupení představují jednoduchou formu humoru, založenou na věcech které děti denně obklopují, které znají a jen udiveně sledují co a jak s nimi umí vymyslet jejich kamarád Michal. A proto odchází nejen nadšené a zabavené, ale nesou si v hlavičkách hodně zajímavých nápadů, které rozvíjí fantazii a přitom dávají smysl.
Přijďte si hrát! Přijďte se bavit a smát!

Vstupenky budou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra.

17. 4. (pátek), 20:00
150/100 Kč

A JEŠTĚ TROCHU SWINGU
s velkým Orchestrem Rudy Janovského

swing1
18. 4. (sobota), 20:00
200/250/125 Kč

SLAVNOSTI SVATÉHO PATRIKA
Vystoupí taneční skupiny Irské sestry, Divokej Ir, Keltský tygr a Damhsa. Hraje Alastair (UK/CZ).

patrik1

Předprodej 200 Kč, v den konání akce 250 Kč, studenti 125 Kč.
Vstupenky jsou aktuálně v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce

Pořádá STARDUST, z.s.

19. 4. (neděle), 14:00
50 Kč

DECHOVÁ HUDBA ČESKÝ RÁJ
Tradiční taneční odpoledne s dechovkou ze Všeně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
20. 4. (pondělí)
17:30 a 20
:00
480 Kč

PARTIČKA
Skvělá improvizační show tak jak ji všichni známe

particka2

Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Marián Čurko, Dano Dangl nebo Dalibor Gondík vždy všechny rozesmějí.

Předprodej v síti Ticketstream

Pořádá Martin Kapek.

21. 4. (úterý), 9:00
Kino Junior
50 Kč

DIVADLO KAKÁ: EZOPOVY BAJKY
Dvanáct Ezopových bajek, zdramatizovaných pro děti od 4 let

Divadlo_Kaka_Ezopovy_bajky (2)a

Každý z nás si vzpomene aspoň na jednu z klasických Ezopových bajek, ve kterých se zvířata chovají jako lidé a nastavují tak zrcadlo našim mnohdy nepěkným vlastnostem.
Divadlo Kaká tentokrát zdramatizovalo dvanáct Ezopových bajek.
Interaktivní představení s autorskými písněmi, živou hudbou, svébytnou scénografií a v neposlední řadě jemným humorem nejen pro děti.

Představení je určeno dětem od 4 let. Délka představení je cca 45 minut.

22. 4. (středa), 19:00
350/400 Kč

HALINA PAWLOWSKÁ: MANUÁL ZRALÉ ŽENY
Talk show nejčtenější současné české spisovatelky

pawl_1 (2)

Není nic špatného na tom být zralá žena, i když slovo „zralá“ někomu připomíná sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat… Zralost je báječná! Buď z toho důvodu, že si můžete gratulovat, že jste se dožili už pěkného počtu let, anebo proto, že jste sice ještě velice mladí, ale jste jedinci s moudrým pohledem na svět. Zralost má, bohužel, ale i negativní stránku. Zralost totiž nikoho nepřitahuje. Zralý muž nevzbuzuje takovou chuť jako zralý meloun a zralá padesátnice prostě není broskev k nakousnutí. A jestliže jste to ale nezabalili a chcete vzbuzovat touhu, jak z toho? Stačí se držet Halininých zásadních rad. Pak vám bude jasné, jak zvládnout své šikanující děti, zvětšující se tělo, jak znovu najít lásku a jak se smát všemu blbému, co vás potká. A o to přece vždycky jde!

Předprodej 350 Kč, v den konání akce 400 Kč
Vstupenky jsou aktuálně v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce

Pořádá Top Art Promotion.

24. 4. (pátek), 20:00
350/400/200 Kč

IVA BITTOVÁ & DUNAJ
Jedna z nejinvenčnějších a nejoriginálnějších českých kapel po více něž 20 letech opět na scéně

crop-934014-ib2_790x533 (2)

Jedna z nejinvenčnějších a nejoriginálnějších kapel 80. a 90. let. Dunaj a nejvýraznější osobnost české alternativní scény posluchačům známa jako zpěvačka, houslistka a instrumentalistka na rozhraní stylů Iva Bittová se po více jak 20 letech znovu setkají při čtyřech mimořádných koncertech – v Brně, Praze, Lounech a Jablonci nad Nisou.
„Mě samotného překvapilo, že do toho Iva šla, že si chce zase zahrát s námi bigbít. Předpokládám, že to byl nápad Romka Hanzlíka a jsme za něj moc rádi,“ říká kapelník a zpěvák Vladimír Václavek.
Kapelou Dunaj prošla řada osobností. Iva Bittová s nimi hrála v letech 1986 – 1988, kdy společně vydali i CD Iva Bittová + Dunaj. Koncertovali společně nepravidelně ještě v 90. letech s albem Pustit musíš, kde byly staré i nové songy.

Složení skupiny na koncertu: Iva Bittová – zpěv, housle, Josef Ostřanský – kytara, zpěv, Vladimír Václavek – zpěv, kytara, baskytara, Pavel Koudelka – bicí, zpěv.

Předprodej 350 Kč, v den konání akce 400 Kč, ZTP (pouze v pokladně Eurocentra): 200 Kč
Vstupenky jsou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.

KVĚTEN

5. 5. (úterý), 16:00
50 Kč

KYTIČKA PÍSNIČEK
17. ročník přehlídky dětských pěveckých sborů při mateřských školách
Vystoupí sbory Jablíčko (MŠ Jablůňka) a Skřivánek (MŠ Mšeňáček) a děti z mateřských škol Kapička, Mšeňáček, Na Kopečku a Pěnčín.

kyticka_pisnicek3
6. 5. (středa), 9:00
Kino Junior
50 Kč

DIVADLO NA HÁČKU: OČAROVANÝ STROM
Indiánská pohádka zahraná jako stínové divadlo pro děti od 3 let

ocarovany_strom (7)

Indiánská pohádka Očarovaný strom je jakousi obdobou Perníkové chaloupky. V zemi indiánů ale neznají perníky, lopaty ani ježibaby, zde mají svou velkou moc duchové, stíny a čarodějnice. Největší silou však, stejně jako u nás, zůstává láska a moudrost!
V této pohádce se objevují živí herci, ale hlavní slovo má stínohra. Velkou roli zde hrají i zvuky, hudba a písně, které podporují atmosféru světa indiánů.
Hudebně pohybová dílna, která na pohádku navazuje a ve které děti vymýšlí indiánský rituál, rozvíjí u dětí rytmus, dynamiku, objevuje hru na tělo a podporuje skupinové cítění.

Představení je určeno dětem ve věku 3–10 let. Představení má délku cca 30 minut, následná hudebně pohybová dílna dalších cca 20 minut.

13. 5. (středa), 19:00
300/350/175 Kč

KRISTY COX & BAND (Austrálie)
+ PRŮDUŠKY: 45 LET + BG BAZAR: KŘEST CD
Bluegrassová událost jara

kristy_cox_12 (4)

Kristy Cox & Band (Austrálie)
Kristy Cox se stala novým výrazným hlasem australské bluegrassové scény. Již od raného věku si získává pozornost svým charakteristickým zpěvem a vlídným vzezřením. Je obdivovaná publikem pro svou mladistvou energii a oceňovaná odbornou kritikou v mnoha soutěžích pro svůj talent. Její poslední album Ricochet z ledna 2018 se vyšplhalo v kategorii bluegrass na první místo žebříčku Billboard. Její první singl alba se pak držel dva týdny na prvním příčce žebříčku stanice Bluegrass Today Radio. Následně si v roce 2019 Kristy vysloužila nominace na cenu Golden Guitar, kterou vyhlašuje Country Music Association v Austrálii, v kategorii umělkyně roku a nahrávka roku a odnesla si třetí vítězství v kategorii skladba roku v této soutěži. Ceněná za svá živá vystoupení a za skladatelský um dostala se Kristy během posledních čtyř let do užšího výběru cen International Bluegrass Music Awards v kategoriích nový umělec roku a zpěvačka roku. Má za sebou mnoho televizních, stejně jako živých vystoupení na důležitých festivalech napříč celou Austrálií, ale také důležitá vystoupení v USa a v Evropě.

Průdušky: 45 let
Legendární Kapela vznikla na pedagogické fakultě v Ústí nad Labem v roce 1974, a protože vznikla na akademické půdě, slaví výroční ve školním, a ne v tradičním kalendářním roce. Je držitele ocenění Porta v letech 1978 a 1980. V polovině 80. let to byla kapela vyhraná, razantní, plně elektrifikovaná a trojhlasy jako břitva. Džíny, dlouhé vlasy a razantní foukačka Martina Tomáška. Žádné klobouky a třásně. Režim jim ovšem příliš nepřál, a tak se v polovině osmdesátých let rozprchli po republice. Většina kapely začala hrát s Michalem Tučným. Luboš Novotný zdobil chvíli u Dua CIS manželů Cidlinských (poté samozřejmě v Druhé trávě), Sváťa Matějka hrál na mandolínu v ústeckém Katalogu a Míra Matoušek se s houslemi objevil u Věry Martinové. Po sametové revoluci to vypadalo, že je se severočeskou legendou definitivně šmytec, ale pánové se po letech začali opět scházet a občas oslavit 35 let, 40, no a letos… (použit text Zbyška Sadílka)

BG Bazar: křest alba
Velký den dvacetileté jablonecké kapely, hrající moderní bluegrass, newgrass, gospel, new age, folk a country

Předprodej 300 Kč, v den konání akce 350 Kč, studenti a ZTP: 175 Kč (pouze v pokladně Eurocentra)
Vstupenky jsou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.

17. 5. (neděle), 14:00
50 Kč

JAVORKA
Tradiční taneční odpoledne s dechovkou z Lázní Bělohrad

javorka_dech_0

ČERVEN

7. 6. (neděle), 14:00
50 Kč

JABLONEČANKA
Tradiční taneční odpoledne s domácím dechovkým orchestrem

jablonecanka_2007_1 (2)

ŘÍJEN

22. 10. (čtvrtek), 20:00
270/300/150 Kč

ASONANCE
Koncert česká folková skupiny, zaměřující se na skotské a irské lidové balady a písně

asonance (2)

 

Předprodej 270 Kč, v den konání akce 300 Kč, studenti a ZTP: 150 Kč (pouze v pokladně Eurocentra)
Vstupenky jsou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.

27. 10. (úterý), 20:00
270/320/160 Kč

COP
Koncert skupiny patřící právem k tomu nejlepšímu na české bluegrassové scéně

cop_2_2015 (2)

 

Předprodej 270 Kč, v den konání akce 320 Kč, studenti a ZTP: 160 Kč (pouze v pokladně Eurocentra)
Vstupenky jsou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.

LISTOPAD

26. 11. (čtvrtek), 20:00
300/350/175 Kč

NEZMAŘI & KVINTET SMYČCOVÉHO ORCHESTRU ČESKÉHO ROZHLASU

NdB Nezmaři

Nezmaři v doprovodu symfoniků Českého rozhlasu Praha zahrají to nejlepší ze svého repertoáru.
Aranže písní pochází ze společného projektu s Jihočeskou filharmonií.
Kvintet symfoniků v obsazení dvoje housle, viola, viloncello a hoboj navíc zahraje ukázky z nejznámějších muzikálových a filmových melodií.

Předprodej: 300 Kč, v den konání akce: 350 Kč, studenti a ZTP: 175 Kč (pouze v pokladně Eurocentra)
Vstupenky jsou v prodeji v on-line shopu a v pokladně Eurocentra. On-line prodej končí den před začátkem akce.