Pokus veletrhy

EUROREGION TOUR

Tradiční veletrh Euroregiontour má pro letošní rok pauzu

Města, kraje a turistické oblasti České republiky i zahraničí se každoročně prezentují na tradičním veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour konaném v areálu Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Akce se měla konat i letos  a to od 12. do 13. března v tradičním formátu pátek – sobota. Bohužel aktuální epidemiologická situace nedovolila akci uskutečnit ani za nejpřísnějších hygienicko – bezpečnostních podmínek. Tým spolupořadatelů skládající se zejména z organizace Kultura Jablonec, p. o., která je nástupnickou organizací Eurocentra s.r.o., dále z Krajského úřadu Libereckého kraje, Statutárních měst Jablonec nad Nisou a Liberec a Okresní hospodářská komora Jablonec nad Nisou se proto rozhodl událost kompletně přeložit na rok 2022. Toto rozhodnutí není v oboru výjimkou, ve svém původním termínu neproběhla většina akcí kongresového charakteru.

Právě cestovní ruch je jednou z oblastí nejvíce postiženou restrikcemi v důsledku pandemie covid-19. Přál bych především provozovatelům služeb, aby se jim podařilo tuto náročnou situaci zvládnout. Pevně věřím, že lidé po měsících strávených doma budou mít velkou chuť cestovat a objevovat nová místa a Euroregion Tour 2022 jim bude mít co nabídnout!” komentuje Petr Vobořil, ředitel společnosti Kultura Jablonec p.o., která je spoluorganizátorem veletrhu.

 V minulém roce byl veletrh poslední akcí tohoto charakteru v celé České republice, před příchodem první pandemické vlny. Uskutečnil se v termínu 6. a 7. března a kromě samotných stánků s cestovatelskou tematikou nabídl širokou paletu doprovodného programu a také prezentaci lokálních výrobků. Podtitulem ročníku byla totiž řemeslná a zážitková turistika. Celková návštěvnost se vyšplhala přes 3,1 tisíce osob. Počet přihlášených vystavovatelů se ustálil i navzdory počínající pandemii coronaviru na počtu 95. Z toho bylo 49 stánků z řad turistických oblastí z České republiky i ze zahraničí a cestovních kanceláří.  Dalších 54 stánků patřilo regionálním výrobcům. Svou nabídku představily Liberecký kraj a jeho turistické oblasti. Nechyběly ani Jižní Čechy, Středočeská centrála cestovního ruchu, Východní Čechy, Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský, Plzeňský, Karlovarský a Královéhradecký kraj.

„Doba velkých veletrhů je na ústupu, ale o místní, jako je Euroregion Tour je zájem. A to jak od jednotlivců, kteří hledají nové turistické cíle ve svém okolí, tak i od turistických regionů z ostatních krajů. Jejich zástupci chtějí nalákat k návštěvě turisty ze vzdálenějších regionů. Malé veletrhy mají navíc srdečnou a lidem bližší atmosféru, a představují návštěvníkům například i regionální produkty, které jsou pro tu kterou oblast specifické. Jakmile to situace umožní, budeme se těšit na další ročník Euroregion Tour“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Pro rok 2022 plánují pořadatelé veletrh uskutečnit opět v tradičním březnovém termínu a návštěvníkům nabídnout pestrou paletu vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Aktuální informace o přesném termínu konání budou k dispozici na webu  www.euroregiontour.cz.

EUROREGION AMOS

Vážení vystavovatelé,

Rádi bychom Vám oznámili, že v letošním roce se AMOS – Burza škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit  konat nebude.
Moc Vám všem děkujeme za účast v minulých ročnících a přejeme Vám mnoho úspěchů
ve Vaší v dnešních dnech velmi složité práci.